| anonim_4396 a întrebat:

Puteți sa imi spuneți niste exerciții folositoare pentru a fii mai inalt va rog sunt cel mai mic din clasa

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista exercitii pentru inaltare!

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa te apuci sa practici un sport, practicat ZILNIC si sa manaci foarte bine acasa, ca hormonii de crestere sa fie stimulati si sa cresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: lipsa somnuluid enoapte este unul din marile inconveniente care iti inhiba hormonii de crestere!

Este trecut de 1 noaptea cand ai postat intrebarea asta pe TPU si tu trebuia sa dormi deja de 4 ore.
Asadar nu-ti ajuti corpul deloc, dimpotriva, iti inhibi cresterea si nu mai cresti cum ar fi nromal.

| David09998 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu nu m-am culcat la ora 1 atunci sa postat postarea dar daca ma culc mereu la ora 22:40 e bine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru David09998):

Nu este bine culcarea la 11 noaptea.
Tu trebuei deja sa dormi inainte de ora 10 ca doi hormoni vitali creierului si corpului sa se poata produce. Aceia se produc NUMAI cand domim intre orele 10 si 2 noaptea.
Daca tu te culci in fiecare seara dupa 11-12 noaptea, hormonii aia nu se mai produc normal ci intr-o cantitate minima, insuficienti sa-ti ajute corpul sa se dezvolte.