| AdelaAdela14 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce exercitii sa fac ca sa ma inalt.

Răspuns Câştigător
| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Pai nu stiu daca e pentru tine dar basketul ajuta foarte mult la inaltime deoarece cand arunci la cos ai tendinta sa sari si sa te intinzi si de aceea ii dai corpului tau senzatia de marire si incepi sa te inalti ...ma rog adica nu trebuia sa joci neaparat poti sa gasesti un cos de basket si arunci la el de multe ori poate chiar cu prieteni sa va distrati, puteti juca obligata(daca dai cos, urmatorul e obligat sa dea daca nu iese din joc si se repeta asta pana cand ramane doar 1 si se ia de la inceput jocul) sau turnul frantei(se incepe din marginea careului alui de langa cos adica cumva fix din lateral, daca dai cos te duci pe linia urmatoare si tot asa PS: daca dai cos arunci in continuare dar pe pozitia vitoare, castigator e acela ce ajunge pana la linia normala de aruncare si da si cosbig grin) sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| Tucică a răspuns:

Tractiuni. Sau sa stai agatat\a de o bara cateva minute.winking

| Ilarion_6007 a răspuns:

Dintre sporturile care favorizeaza cresterea in inaltime fac parte baschetul si inotul. De asemenea, ca exercitii pe care le poti practica singura iti recomand sariturile in inaltime, pe loc si balansarea trunchiului din pozitia atarnat (la o bara, ceva). Oricum, astea doua practicate sporadic nu te ajuta prea mult. Cel mai bine este sa te duci la baschet. Daca nu esti inzestrata genetic pentru a creste inalta, nu te astepta sa o ajungi pe Roxana Ciuhulescu, orice ai face tu. In general, se poate influenta prea putin cresterea in inaltime.

| elena4ever a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Am incercat baschet dar nu prea a mers. o sa incerc sa ma tin de bara poate mai cresc si eu putin. big grin Mult noroc la inaltat.

| AdelaAdela14 explică (pentru elena4ever):

Multumesc si tie la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Basket

| Creativ3 a răspuns:

Iti montezi undeva o bara mai la intaltime... dupa care te tii de ea cu mainile cat poti tu de mult