| anonim_4396 a întrebat:

Raspundeti va rog la urmatorul "oracol" :
-Fata / Baiat
-Descrie`te in cateva cuvinte.
-Ce calitati ai vrea la partener/a?
-Ce calitati ai vrea la un prieten adevarat?
Cam atat :*

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Buna! Sunt fatahee hee
Eu sunt Alexandra, am 17 ani, sunt in zodia Fecioara, sunt din Judetul Sibiu, sunt bruneta, am ochii negri, imi plac toate culorile,
numarul meu norocos este 7, 12. 8, ziua norocoasa Miercuri, guvernez planeta Mercur, sunt semn de Pamant.Verbul meu caracteristic este A ANALIZA.
Imi plac toate anotimpurile, nu am o zi cu ghinion din fericire.
Eu sunt foarte intelegatoare, foarte energica laughingintelectuala,
sociabila, comunicativa, inteligenta, perspicace.
criticahappyhappy,, disciplinata, educata, rezervata cateodata, capricioasa laughing
sfatuitoare, darnica, harnica, batausa laughing
iubitoare, stiu sa iert intotdeauna dar nu uit, miloasa, credincioasa(Cred in Dumnezeu), respectuasa, prietenoasa,
ambitioasa, tupeista, impunatoare,
rautacioasa cu oamneii scarbosi,
asa si trebuie uneori, dar mai trec cu vederea
de viata, sanatoasa, cuminte, cu un caracter puternic, norocoasa, indulgenta,
toleranta, mai somnoroasa de fel happylaughingamabila, ascultaoare, descurcareata, cu bun simt, cu al saselea simt, creativa, am foarte multa imaginatie, tupeista pana la moarte, sexy, stilata, atractiva, vorbareata la nevoie laughingrolling on the floorrolling on the floor frumoasa, dulce, sunt si indiferenta, probabil o sa spuneti ca mi-au murit laudatorii, dar cand ma privesc in oglinda vad ceea ce alta nu poate fi, am ce alta nu poate avea niciodata, chiar daca nu pot avea intotdeauna ce imi doresc dar ma multumesc cu putinul, cand privesc in ochii mei vad femininatea unica, vad o fiinta nevinovata ca aparut pe Pamant, un anotimp roditor.
Iubesc frumosul :X:X:X:X Si iubesc putinul
cateodata si incapatanata, sunt de incredere, ma enervez foarte repede, imediat iau foc, rabdatoare:X:X:X:X stiu sa pastrez un secret intotodeauna, am peste 5000 in minte happynumai de la prietene, sunt sanatoasa, doar ca am probleme cu plamanii. da trece in timp.
Eu am un caracter serios, constiincios, scrupulos, metodic, ordonat, atasat principiilor, sobru, preocupat de sensul civic si de respectabilitate, muncitor, indreptat catre lucrurile dificile, laborioase.
Mai pe inteles sunt mandra ca sunt Romanca!
Imi doresc foarte mult sa vad cum voi arata la 18 ani.
Detin putina sare, putin piper:X:X:Xde care orice fata are nevoie pentru oferithappy
Nu spun ca sunt o Sfanta Doamne Fereste laughingOrice om are scapari cateodata, dar mie imi place sa fiu corecta intotdeauna.
Imi place sportul foarte mult love struck
Imi place sa calatoresc
Iubesc natura
Iubesc tot din jurul meu :X:Xlove struck:Xlove struck
Iubesc animalele (toate)nu fac diferente)
Imi place argintul si diamantele, mai ales cristalele happy
-Imi plac oamneNii sociabili, cu respect, simtul umorului, sinceri, iubitori si tupeisti.
care stiu ce vor de la viata si stiu sa vorbeasca frumos.
Imi place sa spun adevarul pe fata chiar daca doare, uneori greseala recunoscuta e pe jumatate iertata, nu-i asa?
Imi plac oamenii care ma respecta si care stiu sa aprecieze o fata ca mine
Nu suport tampeniile, fitele, aerele de vampa, laudatul, prostia figuri de vedeta si etc
Nu suport un om lipsit de caracter
Nu suport sa sune telefonul sau sa ma trezeasca cineva in timp ce dorm, mai ales daca am un vis al naibii de frumos :X:X:X:
Nu vreau sa imbatranesc laughinglaughinglaughing
Nu vreau sa vina sfarsitul lumii niciodata laughing
Cateodata poate nu sunt o prietenea adevarata dar stiu sa fiu o dusmanca perfecta
Chiar daca cateodata mai trec cu vederea daca as putea mi-as salva dusmanul de la moarte
Nu imi plac banii si aurul
Ceea ce ma reprezinta mai negativ este ca :
-Iert dar nu uit
-Sunt mai batausa din punct de vedere
-Sunt rea de gura
-Sunt periculoasa cand ma enervezi la fel ca o vipera veninoasa cand e atacata
-Sunt un obstacol greu de trecut, iar daca treci de mine nu vei trece si de rautatea mea cand ma enervez

-Imi prind cu coltii prada si ucid cu veninul
-Imi place sa lovesc din cuvinte
-Daca ma jignesti s-ar putea sa te trezesti cu hi5-ul vrastie
-Urmaresc cu privirea orice miscare
-Nu imi plac tigarile
-Nu imi place cafeaua dulce
-Nu imi plac deloc oamenii mincinosi, prefacuti, prietenii falsi, barfitori(la persoana mea ma refer chiar si la vecinu sa spun asa, nu sunt o egoista), neingrijiti si oamenii fara bun simt.
-Imi place foarte mult sa studiez cosmetica, machiajul, manichiura-pedichiura si ingrijirea personala.(urmez un curs de cosmetica si machiaj)
-Ador sa citesc carti romantice, diferite lucruri omenesti si despre animale.
-Iubesc documentarele de groaza, despre corpul omenesc, despre animale salbatice sau animale domestice.
-In general imi plac la nebunie filmele de groaza, comedie, actiune, SF si cel mai mult cele de dragoste sau romantice, Cel mai mult m-a impresionat filmul AVATAR.
-Imi place sa particip la diferite concursuri de pe site-uri sau de pe hi5-uri(doar ca ma mai ciondanesc cu fete deosebit de geloase si invidioase laughinglaughing
-Mai imi plac si barfele, de ce sa nu recunosc.
-In general ador munca cinstita
-Imi place sa fac poze, majoritatea nu sunt pe hi5
Imi plac fructele si legumele happy

Un barbat ideal pentru mine ar fi :
-Cu un farmec innascut, caracter puternic, tandru.protector,un visator, grijuliu, intelegator, o senzualitate excesiva, plin de contraste,, generos, inimos si plin de compasiune, diplomat, intim, milos. Vreau sa fie lucid, logic si rational. Timid, temperamental, energic, inteligent.
barbatul marilor pasiuni, care stie sa iubeasca sincer si profund.
Vreau sa fie ordonat, un barbat perfect, curat, fara vicii.Fidel relatiei.Imi place barbatul extrem de gelos, loial, generos de fel. Un barabtn superior si vanjos, dinamic, exploziv happylaughinghappyMereu cu acel ceva in el, ce nu il are nimeni in afara de el. Unic si creativ, harnic, melancolic cateodata.
Vreau sa fie doar EL, doar persoana lui insusi.
Fara fite de baiat tare, de baiat gigel, nuuu, eu urasc aceste moduri de exprimare.

La un prieten adevarat?laughinglaughinglaughingNimic rolling on the floor
Servus!wave

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

-Fata
-Prietenoasa, ambitioasa, neindemanatica, cu capul in nori, imprevizibila
-Calitati morale?
As vrea sa fie intelegator, politicos si sa stie cum sa ma faca sa rad!
-Intelegere, sinceritate.

| RoxAnana a răspuns:

Fata

optimista, nu f curajoasa, intelegatoare

sa fie tandru, sa ma iubeasca, sa fie la fel ca mine(sa ma inteleaga)

prieten adevarat mai greu.in fn sa fie loial si sa ne distram impreuna

ca pa pa:*

| ahlrh a răspuns:

1.Baiat
2.Prieteni-mi spun ca sunt de treaba, dar majoritatea sunt cunostinte
3.Sa fie onesta, fidela, iubitoare, ingrijita, putin frumoasa.
4.Sa fie Onest, alaturi de mine, intelegator si sa nu fie prea timid.

| Adella05 a răspuns:

-Fata
-Sunt blonda, inalta si am ochii caprui
-inalt, sincer :p (cum e al meu big grin )
-sincer, sa imi spuna in fata ce nu ii convine decat sa ma barfeasca pe la spate.

Sper ca te-am ajutat happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Fata
-Sincera, incapatanata, prietenoasa, dificila
-Sincer, inteligent, educat
-Sincer, un bun ascultator si in cazul meu o rabdare de fierlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are ochi caprui, parul negru