| Octaviana_9832 a întrebat:

Razbunarea! De ce majoritatea sunt innebuniti dupa asta?
Sincer, chiar si eu am momentele mele de slabiciune cand imi doresc sa ma razbun, sa simta acea persoana ceea ce am simtit si eu in momentul acela sau chiar ceva mai rau. Dar degeaba ma condamn, pentru ca niciodata nu duc planul la bun sfarsit si intotdeauna raman la replica "Las` ca se intoarce roata!"
Cateodata aceasta roata se intoarce dar alteori face pana si numai poate ajunte unde si-a propus. Voi v-ati razbunat vreodata?
Sincer acum, vreau sa`mi spuneti mai detaliat ce s`a intamplat. Motivul, cum a decurs "planul" si cum s`a sfarsit [daca a avut un efect pozitiv sau negativ asupra ta sau acelei persoane].
happy.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu am ceva lipsa.De fapt mai multe.De exemplu daca tu ma superi, pe moment nu iti fac nimic. Poate trec luni, chiar ani si tu uiti ce mi-ai facut.Ne intalnim la un moment dat, ne dam prieteni, chestii. Te provoc la o discutie(sau la mai multe, depinde de gradul de inteligenta) si iti arat indirect ca nu e nevoie de fapte pentru a face o razbunare "sangeroasa" ci de a lovi acel punct sensibil al oricarui om si anume orgoliudevil

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu m-am răzbunat niciodată pe nimeni pentru că nu sunt genul ăla de persoană, vai ce mi-a făcut să-i fac şi eu să simtă ce am simţit eu. Cum spui tu se întoarce roata dar în multe cazuri aceasta se întoarce în timp şi dacă ai răbdare vei ajunge şi la clipa aia când poate persoana respectivă îţi va cere ceva şi tu îi vei spune nu. Nu e răzbunare, e pur şi simplu un fapt. Baftă!

| smile a răspuns:

Buna! nu am facut asta niciodata pentru ca mi-am dat seama ca nu merita. Razbunarea nu duce nicaieri ci din contra va inrautati situatia. Cele mai multe situatii in care am vazut persoane razbunandu-se au avut efect negativ.DECI te-as sfatui sa nu o faci.si eu am momente din astea dar ma gandesc ca nu merita pentru ca odata si odata roata se intoarce mai devreme sau mai tarziu.SUCCES