| anonim_4396 a întrebat:

Recent, am luat o notă mare la evaluare şi, ca prin urmare voi intra la un liceu bun (sunt din Constanţa). Am 15 ani si nu prea am prieteni. As vrea sa cuceresc o fata..Am 1.90 si cam 90 de kg dar trag de fiare la sala si alerg de imi sar ochii din cap. In fine as vrea sa stiu cum sa imi fac o prietena avand in vedere ca nu prea ies... Am o rusine in mine şi, mi-e frică, că daca imi voi face o iubită nu voi putea ţine pasul: liceul, sala, iubita. Ar trebui sa stau toata ziua cu ea.Cum sa procedez? Va rog sugestii

1 răspuns:
| BeHappy26 a răspuns:

Pentru inceput... depinde de fata cu care vrei sa fi impreuna pentru ca trebuie sa aiba rabdare si sa inteleaga ca ai si tu multe lucruri de facut. Iubitul meu este foarte ocupat, dar isi face timp si pentru mine. Ideea este ca eu il inteleg cand are treaba si nu il retin. Astept pana termina ce are de facut si apoi ne vedem de relatia noastra. Iubita pe care o vei avea trebuie sa aiba multa rabdare, pentru ca asa este intr-o relatie. Nu trebuie s-o ignori, mai fa-ti timp si pentru ea, dar nu renunta la obiceiurile tale. happy