| fluturasul a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste carti de dragoste. Ceva gen: cartile de dragoste ale lui Mihail Drumes sau faimoasele romane Amurg sau orice alceva credeti voi ca se incadreaza in gen.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ion Grecea-Talida, Moartea lebedei, Fata Morgana, Radu Tudoran-Fiul risipitor, Cella Serghi-Pânza de păianjen, Cartea Mironei, Genţiane, Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi, Ionel Teodoreanu-Lorelei, Corina Cristea-Castanii roşii, parfumaţi şi naivi

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Rebecca - Daphne du Maurier, Pasarea Spin, Colleen McCullough, Castelul palarierului, Citadela, Gran Canaria-A.J.Cronin, Lumina in amurg-Xavier de Montepin.

| Is There Love In Space? a răspuns:

Mircea Eliade - Maitreyi
Mie mi-a placut foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zapezile iubirii autor Al.Andrei,cartea este relatarea unei intamplari petrecuta acum cativa ani in buc, este deosebita;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zapezile iubirii clar un roman deosebit de dragoste, merita citit, mie mi-a placut la nebunie, Marc personajul principal, doua fete se indragostesc de el Diana si Laura, pur si simplu ador acest roman.