| alina_4026 a întrebat:

Recunosc cind scriu la calculator imi place sa scriu repede si nu prea observ cind scriu cu greseli.De multe ori s-a intimplat cind citeam pa alte persoane intrebarea s-au raspunsul vedeam multe greseli insa niciodata nu am luato la misto.De ce prebuie sa iai persoana peste picior daca a scris cu greseala? Voi considerati normal acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Nu! si eu am fost criticata ca poate postam o intrebare (mai ales pe acest site ) si ma luau de parca as avea 4 clase! Parca omorasem pe cineva! Una e sa nu stii sa scrii alta e sa mananci litere! si mai ales acum cand e foarte obositor(seara) sau cei care petrec multe ore la pc! si eu tastez repede si stiu ca fac greseli(uneori le vad si nu ''ma mai intorc dupa ele''! E un lucru normal sa gresesti(e omenesc)

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si eu scriu destul de repede, dar stau si ma uit peste fraza inainte de a o publica.Pana acum nu am primit reclamatii sau atentionari din parte altor useri.Si nici nu m-as supara.Imi place sa mi se spuna ca gresesc, dar nu ironii si alte minuni care au in ele un sambure de scalndalwinking
In general nu atentionez pe nimeni, doar observwinking

| Bacemi a răspuns:

Nu stiu. Nu mi se pare normal atunci cand scrii corect si doar te grabesti. Si eu ma grabesc uneori si mai gresesc dar daca vad o greseala o corectez.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Întrebările şi răspunsurile se pot edita, dai la "răspunsurile mele" vei vedea că scrie "Aprobat. Editează", click pe editează şi poţi modifica, schimbarea apare după câteva minute. N-am criticat pe nimeni pentru modul în care scrie însă eu sunt foarte atentă la ceea ce scriu, cum scriu, corect gramatical şi inteligibil, mi se pare o dovadă de respect faţă de cel căruia îi răspund...

| amy3semj1405 a răspuns:

Acum cateva greseli le mai face toata lumea ca si eu mai apas gesit pe unele taste mai ales ca eu nu prea ma uit la tastatura cand scriu dar nici pe ecran prea multbig grin poate unii oameni vor sa se dea destepti ca stiu sa scrie si nu au altceva de facut... dar asta nu e o crima ca atentioneaza oameni.Insa fac bine daca ii atentioneaza daca scriu niste cuvinte fara cratima si altele ( unii chiar nu stiu sa scrie). Oricum nu se intampa nimir rau daca primim niste sfaturi chiar daca ne deranjeaza, ci chiar ar trebui sa acceptam si parerea altora! parerea meabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tu ai greseli atunci nu ai vazut-o pe Giuly - se potriveste cu Vanghelie... are raspunsuri de genul "si copii mici are nevoie de ajutor " laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii* scuzati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au alt atuu decit asta.Cu toate ca una din regulele siteului este ca trebuie inteleasa esenta intrebarii vin si-i urmaresc scrisul altuia. Vreau sa-ti spun ca m-am obisnuit. Iar daca am facut-o si eu cu altcineva a fost numai pentru faptul ca am fost criticat pe aceeasi tema de persoana respectiva si n-am tinut decit sa-i demonstrez ca i se intimpla si ei. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi hai sa zicem ca aceste greseli trebuie lasata pe seama scrierii. Totusi, nu cred ca poti face greseli de exprimare din cauza grabei, oricat de repede ai scrie n-ai cum sa gresesti in exprimarewinking. Asta tine de ce-ai tu in cap. Daca se intalnesc greseli pe la ortograme sau prin scrierea gresite a unor cuvinte, nu ma deranjeaza. Totusi, daca gresesc chiar vreau sa mi se atraga atentia deoarece numai asa invat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! si eu am fost criticata ca poate postam o intrebare (mai ales pe acest site ) si ma luau de parca as avea 4 clase! Parca omorasem pe cineva! Una e sa nu stii sa scrii alta e sa mananci litere! si mai ales acum cand e foarte obositor(seara) sau cei care petrec multe ore la pc! si eu tastez repede si stiu ca fac greseli(uneori le vad si nu ''ma mai intorc dupa ele''! E un lucru normal sa gresesti(e omenesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu