| rox_8767 a întrebat:

Remediu pentru respiratia urat mirositoare? Multa lume are problema aceasta

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie aflată cauza, dacă este intern (halenă) sau bucal (dantură deficitară).
Remedii: apă mentolată de gură, gumă mentolată, pătrunjel crud, spray mentolat, etc.
Pa, pa.

| OanaG a răspuns:

Apa de gura.

Spalari cu ceai de musetel tongue

| juniper a răspuns:

Multa guma mentolata si mult spalat pe dinti.

| larrii a răspuns:

3 pachete de winterfresh laughing

| Symona a răspuns:

Poate sa masteci multa guma sau un spray special happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu exista carii, lucrari dentare atunci cauza poate fi : un diverticol esofagian (un fel de buzunar unde alimentele poposesc si raman pentru o perioada lunga de timp), fa exudat faringian posibil sa ai o infectie in gat, poate fi reflux esofagian, pot fi multe cauze, o vizita la medicul orl si endocrinolog, ar fi bine venite, pana nu gasesti sursa poti sa te clatesti cu un bidon de apa de gura si sa te speli de 7 ori pe zi.