| boy24 a întrebat:

Rottweiler? Vreau sa imi iau un rott(mascul). Ce parere aveti despre aceasta rasa? Cine are un rott sau a avut legatura cu aceasta rasa. Orice sfat sau orice indrumare este bine venita.Sunt din Iasi si caut ceva de rasa de preferat cu pedigree. Sugestii si preturi. Orice. mersi. cea mai buna indrumare sau cel mai bun sfat primeste funda.( # Peace and Love )

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

@oanutza99. nu te baza pe asta. o ruda apropiata a avut un rott pe care il crescuse de mic, iar dupa cam 12 ani de apropiere, intr'un exces de nebunie (nefiind singura de care am auzit) si'a atacat stapanul de parca era mai rau decat un strain. ideea e ca sunt foarte schimbat-ori ca si caracter si daca il "calci pe coada" nu mai ai viata cu el deloc - poate doar copci si probleme prin spitale. pentru cineva fara prea mari cunostinte de ordin canin nu prea recomand.
bafta

| onutza99 a răspuns:

Buna :* sora mea are un rottwailer are cam 4 ani si ii imens ii rasa pura din parinti campioni ( i-am vazut arborele genealogic ) ii super cainele il iubesc, ii bland si jucaus pentru ca asa l-am crescut noi. Daca stai la bloc eu iti zic sa nu iti iei pentru ca numai il chinui.SI inca ceva nu cred ca mananca mult cam un sac de10 kg pe lunahee hee