| PredatoR a întrebat:

Rottweilerul este un caine de lupta sau de paza si protectie?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este cel mai bun câine de pază.
http://www.zooland.ro/......_-4639.htm
Pa, pa.

| ATHOS a răspuns:

Este un caine de paza. Unul foarte puternic si foarte periculos. Face parte din rasele care trebuiesc declarate la Politie. Nu te sfatuiesc sa-ti cumperi un astfel de caine. Sunt foarte greu de stapinit.
Citeste mai mult depre rasele de caini. Cu certitudine vei gasi rasa care se potriveste caracterului tau. Poti sa consulti si un medic veterinar pe aceasta tema. Sau te poti adresa Asociatiei Chinologice din judetul tau.
Iti doresc multa intelepciune in aceasta alegere!

| Dizzy a răspuns:

Depinde cum il dresezi de mic.

| PredatoR explică:

Nu vreau sa il bag la lupte, nu imi plac luptele intre caini... o sa imi iau peste cateva saptamani un pui de Rottweiler. Oricum il dresez sa nu devina salbatic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rottweilerul este un caine de paza si protectie si tot o data un caine de companie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Athos de ce nu ai sfatui tu pe cineva sa nu isi ia un rottweiler? rottweileri suntniste caini care suntfoarte atasati de stapanul lor depinde de cum este tratat si elte trateaza cu aceeasi moneda sa stii zi-mi si mie un caine in lumea asta in afara de ciobanesc german sa-si dea viata pentru stapanul lui daca este la nevoie