| Rotaru_Sebastian_1992 a întrebat:

Hei, dupa parerea voastra care e cel mai puternic caine din lume? (ma refer la paza si lupta) Sa nu ziceti ca pittbull ca nu e asa.

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Kangal, Malamut de Alaska pentru lupta ( de Malamut nu sunt foarte sigur ), dar de paza ( Ciobanesc German, cei mai buni caini de paza si protectie, sunt foarte inteligenti )!

| daywalker23 a răspuns:

Dog Argentinul(lupta) si de talie mare kangal ( paza si lupta)

| Rotaru_Sebastian_1992 explică (pentru daywalker23):

Tosa inu e bun la bataie si paza?

| daywalker23 a răspuns:

Foarte bun in ambele dar mai nou nu prea se mai foloseste la lupte (e un caine puternic de talie mare dar este sensibil si asta e un mare minus)