| BoboDafuq a întrebat:

Sa incep. :un baiat cu care vorbeam nonstop dar se distantase de o perioada. Dupa ceva timp aflasem ca este cu o fata si nu ma asteptam.u acea fata nu prea se potriveste. Probabil s-au combinat pentru ca ea e numai cu counter strike si jocuri de genul. Apropo eu am refuzat sa ies cu el de cateva ori din anumite probleme si cand l-am chemat eu afara a spus ca iesim dupa teze.A si acum o luna spunea o fata ca au iesit impreuna [acest baiat si 'noua iubita' cand el parca zicea ca nu are timp] tin enorm de mult la el si m-am saturat sa tot plang ca proasta. Apropo eu nu prea vorbeam cu el la liceu. mai mult pe net..si i-am dat si mesaj dar nu a raspuns de ce face asa? a trecut o luna si ceva de cand nu am vorbit..chiar asa de greu e sa zica macar 'lasa-ma in pace'? Va rog sa ma ajutati ca nu mai rezist. Apropo in ultima zi in care am vorbit..practic nu stiu cum sa zic, vorbeam normal si deodata nu a mai raspuns si dupa nu a mai raspuns deloc, ca am incercat sa ii mai scriu.[nu ne certasem] totusi ce sa fac? Chiar ii simt lipsa. Si ma doare mai ales ca il vedeam in fiecare zi cum ma ignora la liceu. Sa zicem ca l-a deranjat ca nu vorbim in realitate dar frate de ce nu mi-a spus? a preferat sa ma lase asa deodata? Totusi a trecut destul timp si poate si-a revenit si el... Apropo nu stiu daca mei este cu acea fata. Azi il intrebasem pe fb-ul unei prietene 'ce i-am facut' si i-am spus ca sunt una careia nu ii raspunde la mesaje. Si mi-a enumerat 2 fete si i-am spus ca nu sunt una dintre ele. [p.s pe una nu o suporta] asa si a zis ca el trebuie sa plece si ca poate ii spun si lui cine sunt dupa...

1 răspuns:
| corinamarin07 a răspuns:

Poate ca lui i se pare ca nu esti genul lui. Parerea mea este ca nu ar trebui sa te consumi atata pentru cineva care nu te apreciaza.
Sau poate cine stie, daca ii explici ca nu ii itelegi comportamentul, intri in vorba cu el si rezolvi happy
sper ca ti-am fost de ajutor.
funda? big grin