| BoboDafuq a întrebat:

Sa incep. :un baiat cu care vorbeam nonstop dar se distantase de o perioada iar deodata [in timp ce vorbeam] nu a mai raspuns, la nimic -nici macar mesaje- [fara motiv, nu ne certasem]. Dupa ceva timp aflasem ca este cu o fata si nu ma asteptam.u acea fata nu prea se potriveste. Probabil s-au combinat pentru ca ea e numai cu counter strike si jocuri de genul. Apropo eu am refuzat sa ies cu el de cateva ori din anumite probleme si cand l-am chemat eu afara a spus ca iesim dupa teze.A si acum o luna spunea o fata ca au iesit impreuna [acest baiat si 'noua iubita' cand el parca zicea ca nu are timp] Cel mai tare ma doare ca eram asa apropiati si m-a lasat dintr-o data si fac pariu ca ma placea. tin enorm de mult la el si m-am saturat sa tot plang ca proasta. Apropo eu nu prea vorbeam cu el la liceu. mai mult pe net..si i-am dat si mesaj dar nu a raspuns de ce face asa? a trecut o luna si ceva de cand nu am vorbit..chiar asa de greu e sa zica macar 'lasa-ma in pace'? Sa incerc sa ii mai dau un mesaj? Va rog sa ma ajutati ca nu mai rezist. Apropo in ultima zi in care am vorbit..practic nu stiu cum sa zic, vorbeam normal si deodata nu a mai raspuns si dupa nu a mai raspuns deloc, ca am incercat sa ii mai scriu. totusi ce sa fac? Chiar ii simt lipsa. Si ma doare mai ales ca il vedeam in fiecare zi cum ma ignora la liceu. Sa zicem ca l-a deranjat ca nu vorbim in realitate dar frate de ce nu mi-a spus? a preferat sa ma lase asa deodata? Sa ii mai dau un mesaj? Totusi a trecut destul timp si poate si-a revenit si el... Apropo nu stiu daca mei este cu acea fata. Apropo il intrebasem pe fb-ul unei prietene daca ploua in orasul respectiv si mi-a zis sa ma calmez raised eyebrows. wtf ce sa inteleg?

2 răspunsuri:
| Seducatorul a răspuns:

Hhham!
Pai ar trebui sa intelegi ca omu' ti-a dat papucii, ca nu vrea sa te mai vada din moment ce e cu alta!
Acum ar trebui sa-ti vezi de viata, cauta-ti al prieten(treci la treaba)! In momentul asta esti penibila daca stai ca "proasta" si plangi dupa el!

| regrets22 a răspuns:

Pfff complicat probabil ca e asa si unde tu nu vorbeai cu el la scoala si decat pe net sau mesaje poate s.a saturat de situatia care era inainte. Incearca sa vorbesti cu el in realitate (nu mai fi timida) clarificati lucrurile, vorbiti, dar daca el continua asa dupa parerea nu merita ( pentru ce sa suferi atata pentru cineva care nici macar nu e in stare sa clarifice sa explice de ce e in situatia asta) Acum doar tu stii ce sa faci deoarece doar tu stii cum sunt lucrurile.