| BoboDafuq a întrebat:

Sa incep. :un baiat cu care vorbeam nonstop dar se distantase de o perioada iar deodata [in timp ce vorbeam] nu a mai raspuns, la nimic -nici macar mesaje- [fara motiv, nu ne certasem]. Dupa ceva timp aflasem ca este cu o fata si nu ma asteptam.u acea fata nu prea se potriveste. Probabil s-au combinat pentru ca ea e numai cu counter strike si jocuri de genul. Apropo eu am refuzat sa ies cu el de cateva ori din anumite probleme si cand l-am chemat eu afara a spus ca iesim dupa teze.A si acum o luna spunea o fata ca au iesit impreuna [acest baiat si 'noua iubita' cand el parca zicea ca nu are timp] Cel mai tare ma doare ca eram asa apropiati si m-a lasat dintr-o data si fac pariu ca ma placea. tin enorm de mult la el si m-am saturat sa tot plang ca proasta. Apropo eu nu prea vorbeam cu el la liceu. mai mult pe net..si i-am dat si mesaj dar nu a raspuns de ce face asa? a trecut o luna si ceva de cand nu am vorbit..chiar asa de greu e sa zica macar 'lasa-ma in pace'? Sa incerc sa ii mai dau un mesaj? Va rog sa ma ajutati ca nu mai rezist. Apropo in ultima zi in care am vorbit..practic nu stiu cum sa zic, vorbeam normal si deodata nu a mai raspuns si dupa nu a mai raspuns deloc, ca am incercat sa ii mai scriu. totusi ce sa fac? Chiar ii simt lipsa. Si ma doare mai ales ca il vedeam in fiecare zi cum ma ignora la liceu. Sa zicem ca l-a deranjat ca nu vorbim in realitate dar frate de ce nu mi-a spus? a preferat sa ma lase asa deodata? Sa ii mai dau un mesaj? Totusi a trecut destul timp si poate si-a revenit si el... Apropo nu stiu daca mei este cu acea fata. Vazusem acum vreo 2-3 sapt o poza cu el si cu o colega de-a lui de teatru care il tinea de brat. Nu cred totusi ca este ceva intre ei.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Virtual oricine poate spune ce vrea.O relatie se cladeste real, prin dialog, intalniri, contact direct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luptă pentru ceea ce iubești, atâta timp cât crezi că merită.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna, singurul sfat pe care ti-l pot da este sa-l ignori si tu pe el si mai mult decat ata nu mai plange din cauza baietilor ca nu merita.Va veni si ziua cand ei te vor curta pe tine si te vor place cu adevarat. Baiatul de care tu ai povestit, cred ca nu simtea nimic pentru tine, in cel mai bun caz erai pentru el o simpla amica, nimic mai mult.
Hai curaj si capul sus!
Sper ca te-am ajutat!

| malenikaia99 a răspuns:

Salut,cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el in realitate si sa-i dai intrebarile care te framinta! Termina viata virtuala, traeste emotiile in real! Incearca sa-i propui sa va intilnit la o cafea unde veti mai dscuta si vei putea intelege daca ar vrea si el sa aiba o relatie cu tine sau nu! Desi poti pursisimplu sa te imprietenesti din nou cu el, insa repet, in realitate, nu pe net...si stii cum se zice Dragoseta incepe cu o prietenie! Sper ca ti-am fost de folos, succes:*