| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Sa-l iert?
Mi-a spus ca ii place mult de mine, si la un chef ne-am sarutat, dupa care s-a sarutat cu o alta fata cu care mi-a zis ca nu vrea nimic serios inainte. El nu a crezut ca am vazut; si acum ii pare rau pentru. ce a facut. Pe mine ma doare, stiind ca eu nu i-as fi facut asa ceva niciodata.
Era putin si ametit, dar nu dau vina pe asta.
Nu am mai vorbit cu el de 3 zile, fiindca am stiut ca daca vorbesc exact atunci o sa fiu nersvoasa si foarte suparata. am lasat timpul sa treaca...si desi stiu ca daca as relua relatia de dinainte cu el, m-ar face sa sufar din nou... dar il iubesc foarte mult. L-as ierta dar nu stiu daca merita.
Un sfat...va rog

Răspuns Câştigător
| fluturas20 a răspuns:

Buna!
Nu e o scuza ca era ametit omul la bautura are mai mult curaj! Oricum parerea mea e ca ar trebui sa=l ierti dar numai daca poti intr-adevar sa o faci cu toata inima si fara frica sau regret, altfel garantez ca nu va functiona relatia voastra deoarece te vei teme ca o sa-l pierzi si ca te va insela din nou si de aici apare si asa zise,, crizele de gelozie'' si vei ajunge sa-l sufoci, iar unui baiat nu-i place sa fie sufocat! Incearca sa fi cat mai distanta pentru inceput si fate ca nu te intereseaza prea mult ce face, aprobal la tot ce spune si sa razi la glumele lui chiar daca nu sunt de bun gust! Si garantez ca dupa putin timp el va fi cel care nu va vrea sa-ti dea drumu si nu te va mai insela!
Ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| Love_4994 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa nu il ierti pentru ca daca a facut-o o data o va face din nousad. Oricum stiu ca daca nu il vei ierta o sa suferi mult dar iti va trece. Daca il ierti nu vei face decat sa prelungesti suferinta.Intotdeauna poti gasi pe altcineva mai bunhappy

Sper ca te-am ajutathappy

| LoveUbutUdontCare explică:

Dau funda pentru raspunsuri inteligente si folositoarewinking