| Lucassss2021 a întrebat:

Sa ma mut la alta clasa din aceeasi scoala?
Ca sa incep cu inceputul, eu sunt clasa a 7 a si acum sunt in modulul 4/3(nu stiu bine cum e cu modulele).
Nu prea am nicio problema cu colegii dar cateodata sunt foarte deranjanti unii dintre ei si ii mai si enerveaza si pe profesori. Problema aici e ca la ce clasa am, avem si profesori naspa: romana(ca nu e liniste in clasa ) mate(nu isi da silinta sa ne invete dar nici teste nu dam) si fizica(la fel ca la mate) deci nu ies note bune.
Eu am auzit la o clasa ca profesorii chiar te invata nu ca la noi si elevii au note bune si cunosc cativa(cunosc nu sunt prieteni cu ei) dintre ei si stiu ca nu e o clasa tocilara.
Problema e ca as vrea sa ma mut ca sa imi mearga mai bine cu notele si sa inteleg mai mult pentru a 8a sa nu ma chinui atunci dar daca ma mut problema e ca s-ar putea sa nu imi fac prieteni in noua clasa ca am o personalitate mai diferita decat restul.
Inainte sa inchei vreau sa zic ca copii de la noi sunt egoisti, independenti si sa precizez ca inainte sa ma gandesc la asta s au mai mutat 5 copii de la noi din clasa.
Ce ziceti? sa ma risc sa ma mut? ca mama e profesor de muzica si ma poate muta usor la alta clasa.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai rabdă și tu un an, că tot ești in "modulul 4/3"

| FilipSorin a răspuns:

Mutate