| socipath63092 a întrebat:

Sa spunem ca cineva vrea sa te bata si tu ca sa te aperi ii bagi cutitul in burta si moare dar fara sa vrei sa il omori intri la puscarie?
dar sa spunem ca cel care il omoara este un copil si ala care moare este adult

scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Apararea trebuie sa fie direct proportionala cu atacul. Daca cineva mai mic decat tine te ataca cu un bat, nu e legal sa-l faci bucati cu katana. Apararea trebuie sa fie la fel sau mai putin dura ca atacul.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Fiind minor ajungi la un centru de corecție.

| Rd79 a răspuns:

In Romania legea este cretina. Daca ala te ataca cu un cutit, si tu ai o sabie, trebuie sa-i zicil lui ala: Stai ba, sa ma duc sa gasesc si eu un cutit de marime similara cu al tau. Si ala daca nu vrea, si tu bagi sabia in el, esti un nenorocit ca nu ai raspuns proportional la atac.