| LaR1sA a întrebat:

Cum imi pot convinge iubitul sa ma ierte si sa ne impacam? L-am mintit de mai multe ori si chiar daca i-am recunoscut pana la urma tot nu are incredere in mine si acum nu vrea sa mai auda nimic de mine! Am luptat mult pentru a putea fi impreuna iar acum ca nu mai am interdictii din cauza parintilor am tot felul de certuri cu el! Este si gelos, incredere in mine nu are, dezamagit este pentru ca nu suporta sa fie mintit iar eu am facut asta.acum vreau doar sa il conving sa ma ierte, sa fim din nou impreuna si sa ma schimb, sa inteleaga ca nu o sa il mai mint niciodata pentru ca am realizat, poate prea tarziu din punctul lui de vedere, dar am realizat ca am pierdut un om cum nu sunt multi, un om pe care vreau sa il recuperez, il vreau inapoi! Ajutati-ma cu un sfat va rog pentru ca sunt disperata! Simt ca NU imi mai pot reveni.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai poți face pe cineva să aibă încredere în tine dacă ai mințit o dată!
Este o experiență.
Pa, pa.

| andrey910 a răspuns:

Nu este bine sa minti... poate ca vrea doar sa suferi un timp asa cum a suferit si el pentru a iti da seama cat de mult ai gresit...

| aleee07 a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi situatie :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu un raspuns la intrebarea asta: oare mai poti sa ii recapeti increderea? am aceeasi problema cu sotul si simt ca din cauza asta se apropie un divortz, cu pasi repezi. Si se pare ca nu conteza motivul pentru care ai/AM mintit (ca e si el sau nu de vina, sau ca e vorba de o minciuna minuscula ca de ex:nu stiu unde e paharul, iar paharul e, de fapt, spart). ideea e clara AM MINTIT; iar acum, minciunile costa; prea scump, pot spune.Nu te pot sfatui, decat, DACA te impaci, sa nu mai minti niciodata si cu atat mai putin sa eviti raspunsurile (si faptul ca nu ii spui, tot minicuna se numeste). Eu asta am de gand. Daca da roade, o sa te anunt.

| Dulcetzika_6679 a răspuns:

Pai nu e prea bine sa minti numai ca fiecare om mai greseste, dar trebuia sa-i spui totul mereu sa ii areti ca ai incredere in el. Daca te iubeste sunt sigura ca se va intoarce la tine.Lasa-l cateva zile si o sa vezi.Totusi incearca cumva sa repari totul si recapata-i increderea;-). Sper ca te-am ajutat cat de cat.Ai grija de tinekiss

| daniela11223344 a răspuns:

sp ca il iubestii mult jurai ca nu o sal mai minti sp ca esti dis dupa el si ca il iub mult... si alte chesstii dulcii