| AlexandruAnst a întrebat:

Am un telefon Nokia E51 si am Wireless dar de fiecare data cand imi gaseste retele si vreau sa ma conectez la internet imi cere parola(cheie prepartajata.sau ceva de genu ). Cum as putea sa fac rost de parola?

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Stimate posesor al telefonului E51. Prin cumpararea unui telefon WI-FI nu esti posesor al internetului vecinilor. Ce vezi tu acolo sunt retele securizate prin parola tocmai ca tu sa nu poti folosii. Daca ai in casa un router Whireless nu-ti ramane decat sa folosesti parola ta pentru Spot-ul tau, mai concret pe branza ta si banii tai, al internetului tau transmis fara fir.
PS: poti face rost de parola, folosind o versiune de Linux si decripta parola. dar asta necesita putine cunostinte. unde putine este cu mult peste media unui utilizator normal.

1 răspuns:
| IonutFlorin a răspuns:

Retelele pe carele gasesti sunt parolate trebuie sa stii parola daca nu...