| Unlocked a întrebat:

Sal,ce-ar trebui sa fac si eu sa fiu bagat in seama de fete? Pur si simplu parca nu exist pentru ele, oricum as fi, orice as face.Simt si eu nevoia sa mai am si prietene nu doar prieteni, plus de asta as avea si o sansa mai mare sa-mi gasesc o iubita, pe cand asa cu prieteni doar baieti n-am nicio sansa.Eu nici macar nu am avut o amica in 20 de ani, mi se pare ceva incredibil.Vad in jurul meu numa relatii prieteni de ai mei care au o gramada de prietene,amice cum vreti sa le ziceti, iar eu trec asa prin viata ca voda prin loboda fara macar ca eu sa stiu ce-i aia o relatie, o prietena.Nu stiu ce se intampla cu mine ma simt invizibil in fata fetelor, as avea multe de spus de facut, de oferit doar ca nimeni nu ma vedestraight face.Ce credeti ca as putea face? Numai rezist asasad.

4 răspunsuri:
| SadBoyForever a răspuns:

Sunt si eu in situatia ta, la 21 de ani cati am in prezent nu am avut o prietena, sincer nu stiu ce crying sa mai fac pentru ca mi-am cam pierdut speranta si chiar sunt presat de gandul ca nu as putea avea nici in anii urmatori vreo prietena deoarece sunt foarte timid, ce imi sugerezi sa fac sa depasesc acest moment deci?

| fuzzer a răspuns:

Sa iasa masculul din tine, atunci cand esti in preajma unei fete. Cu tupeu, ce atata timiditate, ca ele desi au 14 ani, se dau la dita-mai masculii de 20-30 de ani.
Incearca niste replici, chiar si de cocalari, s-a demonstrat recent, ca aceste primate(cocalarii) au un mare succes la femei. Acum, depinde si ce fel de femei, nu-ti recomand sa te imprietenesti cu toate femelele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! În primul rând,nu dispera,daca îţi fixezi ideea asta o să ai de suferit,pentru că în fiecare persoană de genul feminin care se va apropia de tine vei vedea o potenţială iubită şi atunci poate o să încerci să faci lucruri pe care în altă situaţie nu le-ai face,pentru că vei dori să creşti în ochii acelei fete. Dacă prietenii tăi au atât de multe prietene pe cât îi lauzi,de ce nu îi rogi,că doar sunteţi prieteni,să îţi prezinte şi ţie din cunoştinţele lor? Se întâmplă cu tine ceea ce se întâmplă cu mulţi băieţi de vârsta ta,nu eşti singurul,ai încercat măcar să intri tu în vorbă cu fete? să îţi dai interesul şi să nu mai aştepţi să vezi dacă te observă şi pe tine cineva? nu trebuie musai să fi băgat în seamă de fete,trebuie să le bagi tu în seamă, fiecare este diferit şi special aşa cum este, iar la un moment dat o să ai şi asta, ce îţi doreşti tu. Zici că nu exişti pentru ele, oricum ai fi, orice ai face - te-ai gândit că poate cauţi ceva ce nu este pentru tine, adică, acolo unde vrei tu, nu se poate? si atunci nu ai de ce să insişti.Depinde şi ce fel de amice vrei să ai...eu ţi-aş spune să nu grăbeşti pasul, să priveşti bine şi în afara grupului de prieteni şi să nu pari disperat, chiar dacă ai fi.

| Stresanta a răspuns:

Noi fetele inca mai credem ca baiatul trebuie sa faca primul pas in toate. Daca prietenii tai cunosc multe fete, fa cumva sa faci cunostinta cu ele, bagate in vorba dar intr-un mod suptil. Succes.big grin