| JustBlack92 a întrebat:

Sal.
Ce parere aveti despre cei care fumeaza?
Sa se lase de fumat de ce?
Numai bine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deranjeaza mult tutunul emanat si nu pot sa stau in preajma lor. Din acel motiv nu prea am prieteni pentru ca le arde de droguri si tigari, iar astia mai linistiti stau si invata, rar am ocazia sa-i vad. Dupa mine sa faca ce vor ei sa fumeze pana crapa nu eu.

| MenInShadow a răspuns:

Am aceiasi parere pe care o am si despre homosexuali:imi sunt indiferenti.
Da, nu face bine fumatul nimanui, dar de ce ar trebui sa ma deranjeze pe mine faptul ca el vrea sa faca ceva ce nu-i face bine?
Nu ma deranjeaza chestia asta, nu ma deranjeaza nici fumatorii, depinde acum de cine fumeaza, daca cineva la care tin se apuca de fumat, ii bag tigarea aprinsa pe gat, dar asta-i alta treaba.
Ideea e ca fiecare face ce vrea cu viata lui, nu e bine sa fumezi, dar e dicizia persoanei respective daca vrea s-o faca sau nu.
Ca si homosexualii: Pot face ce vor, cand vor, atata timp cat n-o fac in fata mea, bine, cu fumatul e altfel, pot fuma in fata mea, doar sa nu-mi pufaie mie-n ochi.

| DeeaCrissTina a răspuns:

Eu cred ca fumatorii ar trebui sa se lase de fumat pentru ca le provoaca foarte mult rau lor cat si celor din jur. Dar totusi nu am nimic cu ei, e viata lor si fac ce vor cu ea.

| zurick a răspuns:

Uneori te saturi de oamenii care nu mai încetează cu ''Lasă-te de fumat că nu-ți face bine!''Bine i-ai spus adevărul pentru că cel mai probabil nu vrei să aibă probleme mai târziu, dar după ce i-ai spus de 2-3 ori lasă-l.E decizia lui.
Nu judec un om după faptul că fumează sau nu. Poate să facă ce vrea cu corpul său.O părere mi-o fac după caracterul, faptele sale.(! Un om care fumează nu înseamnă că-i mai prost sau mai rău)

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pai nu am o parere... consider ca ori e un viciu, ori un mod de a te linisti, dar nu face bine organismului. Mai bine tigara electronica

| anonima01 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata si sanatatea lui. Daca vrea sa isi nenoroceasca plamanii nu are de cat. Bineinteles ca asta se aplica doar la persoanele care imi sunt indiferente. Cand vine vorba de persoanele la care tin este altceva, cred ca as insista de s-ar satura de mine.