| Andreutza_7672 a întrebat:

Luni e ziua de nastere a mamei, si nu am nici macar o idee in privinta cadoului. straight faceCe i-as putea darui?! Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Pey ai putea sa ii cumperi:o carte, un parfum, ceve din categoria cosmeticelor sau a bijuteriilor...de obicei mamelor sau femeilor in general le plac f mult florile deci ai putea sa ii iei o floare in ghiveci, o vaza.sau o esarfa, fular. ceva mai simpatic ar fi o fotografie cu tine, cand erai copil, inramata sau un
album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn), obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)geanta sau poseta, ceas de mana, portofel
obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
set cesti sau pahare cu model frumos
set farfurii cu model, obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)oglinda, magneti pentru frigider cu mesaje, caseta pentru bijuterii, bol decorativ, lampa sau veioza pentru citit
suport lumanare si lumanari parfumate.

si bineinteles pe langa un cadou ales din toate acestea ar trebui sa fie si un mesaj scris de tine.eu as alege sa i'l pun intr'o sticlahappy ar fi ceva draguthappy succes:*

5 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa cumperi un tort pe care este poza ta si a ei si pe el scrie La multi ani mama, un buchet de flori daca ii plac florile si un set de bijuterii sau un parfum sau o bluza sau o diploma cu cea mai buna mama.
fundita?

| Emma a răspuns:

Din moment ce e mama ta, orice cadou e bine venithappy si pana la urma gestul conteaza. poti sa-i iei un parfum mai scump sau ceva ce stii ca si dorestehappy
Un buchet de flori sau o floare in ghivecihappy
Cosmetice[Ce stii ca foloseste.]

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Stiu exact prin ce treci ziua mamei este peste o saptamana si a tatei peste o saptamana si 1 zi. Eu m-am gandit sa le iau cate un parfum.Sau ai mai putea o bluza. Sau daca vrei sai faci tu ceva ai putea face un album cu poze de familie, sa pui flori presate, desenazi ceva pe marigini.
Sunt sigura ca daca mergi intr'un magazin o sa-ti vina niste ideei.
Hai ca te tzuk si sper ca ti'am fost de folos :*

| gynutza_5762 a răspuns:

O felicitare
un parfum
un album pentru. fotografii
trandafiri rosii
colier
cercei
o geanta stil plic
un set de pahare
un set de farfurioare sau cesti (de preferat sa fie din portelna)

| Fetita a răspuns:

Poti sa-i iei: un set de pahare, un set de farfurii, sau niste vase mai deosebitea(daca mamei tale ii place da gateasca), o fata de masa mai deosebita, o vaza frumoasa, depinde si de suma disponibila... Tu nu sti cam ce-si doreste? Daca ii sti gusturile la haine te poti baga si pe asa ceva. Sau daca poarta bijuterii poti sa-i iei ceva de genul. Asta doar daca esti sigura ca ii sti gusturile. La multi ani mamei tale!happy