| anonim_4396 a întrebat:

Sal prieteni.am o intrebare? nu stiti cand pot depune dosarul pentru permisul de conducere in vederea programarii pentru proba teoretica? fac 18 ani luna aceasta pe 20 si vreau sa stiu daca il pot depune mai inainte ca sa fiu programat pe 21-22-23.ast raspuns mersi

2 răspunsuri:
| florinell a răspuns:

Salut, poti sa te inscrii la scoala de soferi inainte cu 3 luni de 18 ani, si platesti o taxa de inscriere la acea scoala la care vrei sa mergi, plus alte taxe printr care si analizele medicale, adica sange si testul psiho, apoi dupa ce ai facut cele 20 de ore de teorie si practica poti sa iti mai cumperi 10 ore daca vrei, stiu ca atat mai ai voie, si apoi iti poti sa iti depui dosarul pentru examene, iar daca ai luat examenele permisul ti-l poti lua la 18 ani... sper ca te-a ajutat raspunsul meu... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut orele de conducere vreau sa stiu daca pot depune dosarul exact in ziua in care fac anii