| Cozmin97 a întrebat:

Care imi zice si mie daca pot sa ma duc sa dau proba teoretica pentru permisul de conducere cu jumatate adica 15 ore de condus. Sa raspunda doar cei ce stiu. Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti duce doar daca scoala scrie ca ai facut toate orele obligatorii de conducere, respectiv cel putin 30 de ore. In caz contrar nu te poti duce sa sustii examinarea.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce are sala cu practica?

| Cozmin97 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pai are ca atunci cand ma duc la centru de examinare am sa ii dau dosarul de la scoala domnului politist care sta acolo si daca nu vede aceea fisa cum ca as avea 30 ore de condus nu ma lasa sa dau examenul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Cozmin97):

Sincer nu stiu exact dar banui ca daca ar fi ilegal nu ai obtine programarea pentru sala. De ce nu intrebi la scoala ( telefonic ) sau pe instructor? Iar intre sala si data programarii pentru oras este o perioada in care ai timp sa termini orele de conducere, deci logic nu vad unde ar fi rostul sa nu poti intra la sala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Este foarte logic. Si la examinarea teoretica se cere sa fi terminat scoala de conducere si aceasta se termina doar daca ai facut toate orele obligatorii de legislatie si conducere. Acestea se consemneaza in fisa de scolarizare si fara aceasta dosarul nu este complet si nu esti acceptat la nici o examinare.
Citeste Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare si te lamuresti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Ioandelasal):

E bine ca ai aparut si recomand sa fii ascultat pentru ca esti competent fara nici o variabila. Nu vreau sa duc in eroare pe nimeni, de altfel l-am trimis la sursa, se vede si faptul ca nu frecventeaza sau nu e atent unde trebuie si vrea sa se scarpine cu mana altuia. Sa traiesti, esti de real folos.