| OrangeFga a întrebat:

Am o problema la un telefon Nokia 2230, deci telefonul a cazut si de atunci nu mai am semnal,suspectez ca are o problema la antena de semnal interioara,dar nu stiu unde se gaseste si cum arata,apare un x rosu incontinuu la semnal...,am incercat si alte cartele si nu au mers, La service nu-l duc ca e mai scumpa reparatia decat telefonul,
dau funda pentru un raspuns cat mai bun!

Răspuns Câştigător
| scanappino a răspuns:

Singur nu ai cum sa il faci, ai nevoie de aparatura de specialitate. Eu spun sa incerci totusi sa intrebi cat te costa sa schimbi antena.

1 răspuns:
| Etiene a răspuns:

Doua variante; ori dai bani la reparat ori dai bani la cumparat(altul)