| chip6angelic a întrebat:

Sal TPU.am un telefon LG-KP502...cum pot as imi pun muzica de pe calculator pe telefona.am cablu de date. un raspun explicat pas cu pas. funda

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am telefon exact ca al tău, iar când l-am cumpărat, am primit şi un mic CD care are programul "LG PC Suite". Acest program trebuie instalat, apoi introduci cablul de date în PC (înainte să-l introduci în telefon, selectezi de la "Conectivitate" -Mod Conexiune- PC Suite) şi îţi va apăra pe ecran diferite foldere (muzică, imagini, filme, ş.a.m.d.)
Eu am preferat să-mi iau cititor de carduri, ca să nu mă mai complic, şi mă descurc foarte bine cu el.Costă în jur de 15-30 de lei.
Baftă!

1 răspuns:
| DaveBatista a răspuns:

Buna! Mai intai, pui cd-ul pe care l-ai primit cu telefonul si instalezi software-ul de pe el, asa vei face ca Windows-ul sa iti recunoasca telefonul, iar apoi vei seta daca vrei sa iti pui muzica(sau orice altceva) printr-un program dat pe cd, sau direct din my computer, ca pe un stick(asta folosesc eu, cel putin )
mult noroc