| BlackHear7 a întrebat:

Imi puteti spune niste pasi pentru cum as face rezolutia 640x480 la niste poze in Photoshop cs3? Mentionez ca pozele sunt mai mari. Vreau 640x480 pentru tel! dau funda!

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Alegi de sus Image / Canvas Size si in dreptul unde scrie Width si Height cm este o mica sageata, dai click pe ea si alege pixels, pe urma treci marimea dorita dupa care poti salva imaginea.

| alecx4music a răspuns:

In bara de unelte, ai un buton crop. Cand ii dai click pe el, in bara de sus iti apar doua casute in care poti sa scrii dimensiunea exacta care vrei sa o aiba imaginea. Indiferent cat de mult maresti sau micsorezi dreptunghiul de crop, rezolutia va ramane 800x600.

| foxsilver a răspuns:

Cauta functia "resize", toate programele de editat poze au asa ceva, inclusiv "PAINT", program pe care il ai in Windows. Atentie insa, sa bifezi in "pixel"!

| BlackHear7 explică (pentru foxsilver):

Am incercat in paint dar nu se incadreaza bine imaginea.

| foxsilver a răspuns:

Probabil te referi la faptul ca nu se vede toata fotografia pe desktop. Chiar daca este asa, tot poti sa-i dai "resize". Eu mi-am micsorat fotografiile in PAINT, de la 1704 X 2272, pana la 1024 X 768.

| BlackHear7 explică (pentru foxsilver):

Imi trebuiesc ca wallpaper pentru telefon, deci nu merg cum ai zis..Multumesc oricum

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Du-te la functia Resize (Pana si Microsoft Paint-ul o are).

| BlackHear7 explică (pentru BideuSeIntoarce):

Am incercat in paint dar nu se incadreaza bine imaginea.