| Gabryel133 a întrebat:

Sal TPU, sunt din Constanta si vreau sa aflu si eu un liceu din care pot devenii actor, poate fii acela "Liceul de arte Regina Maria"? fiindca nu stiu, dar la un liceu din asta cu ce medie intri? multulesc mult FUNDA

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Actoria nu apare in oferta educationala expusa pe site-ul oficial al colegiului "Regina Maria". In oferta apar:
* muzică – secţia instrumentală şi studii teoretice

* arte vizuale – arhitectură /design şi arte plastice dcorative;
* coregrafie – dans clasic şi dans românesc.
Vezi site-ul:http://colegiulreginamaria.wordpress.com/oferta-educationala/

| FlorenceVi a răspuns:

Da, la Regina Maria, este singurul din oras cu profil. Eu am incercat asta vara sa ma transfer aici, insa pentru ca treceam a 12a n-am reusit, stii tu... faza cu numele liceului de pe diploma de bac..bla, bla. in fine.
Uite nr lor de la secretariat, poti sa suni sa ceri informatii, daca ti-e lene sa mergi pana la liceu sa intrebi direct big grin nu de alta, cum am facut eu big grin blushing 0241636859 Poti suna cu incredere, asta chiar este nr lor, poti sa te convingi cautand pe Google.

| Ycu a răspuns:

Nu conteaza liceul in profesie, doar sa iti alegi stiintele naturii ca profil pentru ca o sa iti fie mai usor la facultate pentru ca ai destula biologie, si facultatea conteaza.