| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.
Sunt prea inalt. Am 1.90 la 15 ani, ( anul I de liceu).
Nu stiu ce sa mai fac, cineva mi-a spus ca inca voi creste. Vreau sa opresc asta acum. Ce fel de exercitii trebuie sa fac sa opresc cresterea. Ce trebuie sa mananc, si imi puteti da niste sfaturi sa par mai mic, mereu cand clasa se ridica in picioare si ma vad asa inalt mi se face rusine si nu stiu de ce. crying;

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Fetele considera ca baietii inalti au un mare avantaj smug. Asa este.Hihi xD.

| karrry9999 a răspuns:

Nu iti mai face probleme ca esti inalt, in plus nu cred ca mai cresti, si fetelor le plac baietii inalti cel putin mie imi plac.

| Vans a răspuns:

Băieţii înalţi arată mai bine.
Bineînţeles, dacă nu sunt foarte slabi.

Şi de unde ştie persoana aia că tu o să mai creşti? Poate că da, sau poate că nu.Totuşi,e discutabil, că depinde de la om la om-

| robijam a răspuns:

Eu fac 14 ani saptamana viitoare si am 1.80. Nu are de ce sa iti fie rusine ca esti inalt.

| Okami23 a răspuns:

Nu poti opri cresterea, nu are nimic ca esti inalt, ei comenteaza ca sunt gelosi si eu pe la 15 ani eram cea mai inalta dintre fete. sunt si avantaje ca esti inalt

| AlexaEly97 a răspuns:

Incearca sa porti haine care sa te faca mai scund.

| Ancutza05 a răspuns:

Heiii nu are nimic daca esti inalt! mai ales ca esti baiat.De exemplu si eu am 15 ani si am 1.73 sa stii ca exista fete care se uita dupa baieti inalti nu ai de ce sa iti faci griji in plus nu ai sanse sa fi mai mic...si mie mi se spune ca mai cresc...bine chiar nu imi doresc asta caci am inaltimea perfecta un pic cam inalta da mno.gandesstete asa.cat de mare esti fata de universu asta? nici un punct nu reprezinti deci nu ai de ce sa fi rusinos!