| artistu55 a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce carte credeti ca ar trebui sa ii cumpar de ziua verisoarei mele, care are 12 ani.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bianca12maria a răspuns:

Eu nu stiu ce ii place dar iti pot da o idee.,, Mihail caine de circ'' este o carte despre un caine care este luat de un negru dela albi, iar el este un caine foarte destept care stie sa
numere si gandeste ca un om si are multe aventuri uimitoare.T-eu recomand. Funda?

2 răspunsuri:
| AlexDrHouse a răspuns:

"Ciresarii"-Constantin Chirita (are 5 volume)
"Ocolul pamantului in 80 zile"-Jules Verne
"Toate panzele sus!"-Radu Tudoran (are 2 volume)
"Capitan la 15 ani"-Jules Verne
"Colt-Alb"-Jack London
"Print si Cersetor"-Mark Twain
~pe acestea le'am citit eu in jurul varstei de 12 ani si mi'au placuT. Ii poti cumpara si seria "Jurnalul unui pusti".

| missiulia a răspuns:

Eu as recomanda din inima Heidi de johanna spyri