| alex1996 a întrebat:

Sal, va rog si pe mine sa ma ajutati... Subordonata din propozitia urmatoare este: Ochii copiilor se fac tot mai mari si mai stralucitori, atunci cand aplauda spectacolele de la Teatrul Tarandica.
a)atributiva
b)completiva directa
c)circumstantiala de timp

Răspuns Câştigător
| OrangeJuice a răspuns:

C)completiva de timp(cand se fac ochii copiilor stralucitori? cand aplauda)

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

C)

| kittykat a răspuns:

E circumstantiala de timp ca ai si,, care,, in propozitie... deci invatale ca maine e examenul big grinbig grinbig grin

| Heys a răspuns:

LOL C. copile da e evident si eu am examen maine deaca iti dau eu o prop de aia calumea te uiti la ea ca mata in calendar/