| Buia_Daniel_1986 a întrebat:

Sall am si eu o centrala viessmann si nu stiu unde se pune termostatul si asi dori să o racordez la butelie si nu stiu ce duze să pun mă poate ajuta cineva

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa intri in legatura cu un specialist in intretinerea si reparararea centralelor termice de apartament. Tot el te va indruma sa gasesti si cel mai optim loc din casa pentru a pozitiona termostatul. Este indicat ca locul termostatului sa fie mai ferit, intr-un colt al unei camere mai putin ventilate pentru a nu suferi socuri termice in momentul deschiderilor dese/repetate a usilor si/sau a ferestrelor. Succes!