| ralukyn23 a întrebat:

Sall`...am si y0`o intr. ce parere aveti despre pastilele de slabit?big grin...nu`mi place mie cum arat...am 18ani, 55de kg si 1.70...cand eram mai mik eram ff slaba... mi-a dat mama niste pastile sa am pofta de mancare...si chiar m`am ingrasat...dk ea mi-a dat pastile sa ma ingras... y0` dc nu as lua pastile sa slabesc?big grin...va :*

13 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dai in boala daca slabesti... Ar trebui inca sa ai vreo 60.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai sub greutatea normală. Nu trebuie să slăbeşti! Eventual să te îngraşi puţin. Dacă nu îţi place cum arăţi încearcă mai bine să mergi la sală şi să îţi modelezi corpul cum vrei tu. Multă sănătate!

kratos
| kratos a răspuns:

Vreau sa-ti zic ca la inaltimea si varsta ta cele 55 kg sunt normale. Nu trebuie sa slabesti!

| demonangel37 a răspuns:

Pff la 18 ani drce si ai 55 kg eu am 16 si sunt exact cat tine ce tare avem aceas inaltime aceessi greutate

| catalina_2916 a răspuns:

Dar nu esti deloc grasa...esti tocmai bine...ai o greutate normala pentru inaltime si varsta ta.sincer...n-ai nevoie sa mai slabesti happy

| Dara a răspuns:

Draga mea, dar tu arati excelent! Pe la 30 de ani ai plangi dupa kilogramele pe care le ai acum. Nu face prostia sa iei cine stie ce pastile de slabit, sa nu ajungi sa regreti. Au foarte multe efecte adverse si multe fete s-au simtit rau dupa o asemenea cura. Tu faci cum doresti, dar gandeste-te bine si la consecinte. Cum ti-au spus si ceilalti colegi, mai bine fa cateva exercitii pentru intretinerea corpului, nu consuma sucuri acidulate si fii atenta la ceea ce mananci. Aici pe site s-au pus foarte multe intrebari despre diverse exercitii, poti sa cauti si poate gasesti ceva care sa iti placa. Iti vei modela corpul frumos si iti vei pastra sanatatea. Ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Anca_6939 a răspuns:

Sa nu iei pastile pentru ca au efecte inverse.si da 55 de kg la inaltimea ta sunt ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, greutatea normala trebuie sa fie cu 10 unitati mai mica decat inaltimea. Asadar, in cazul tau, la 1.70 ar trebui sa ai 60 de kg, 55 este mai mult decat bine. Eu te sfatuiesc sa nu iti chinui organismul cu pastile, care oricum nu au efectul scontat. Cel mai sanatos e sa ai o dieta echilibrata si sa faci miscare pe cat posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai stii cum se numeau pastilele sa imi spui si mie k si eu vreau sa ma ingras neaparat big grin merci... app parerea mea ar fi sa faci sport nu sa iei pastile :* pup ...si astept msj sa imi spui daca mai stii cum se numeau pastilelelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok..pai atunci astept sa imi spui happy

| ralukyn23 explică:

Pt. kristina14.nu mai stiu sigur cum se numeau...stiu doar ca erau din ulei de peste.erau rotunde mai maricele putin. aveau o culoare. un portocaliu transparent.pline cu ulei.yech.si cand le luam.inghiteam pastila si parca imi ramanea in gatsad...maine o sa-ti zic sigur... o intr pe mama dk mai stie... k sunt cv ani de atn.:*

| ralukyn23 explică:

Msik mlt Dara...incep acum sc si incep si antrenamentele la voleilhee hee. si dau eu jos... vr sa ajung a 50de kgbig grin.sunt constienta si eu k pastilele nu sunt bune dar chiar vr sa slabescstraight face...nu stiu dc sunt pe piata.doar ca sa`si scoata ei bani.deh asta ehee hee.mersi mlt inca o data... te pup:*