| dark22 a întrebat:

Sall as vrea sa invat karate, kung, fu etc inca ceva sunt cam gras stiti... va rog nu radeti dar cateodata la scoala se iau aia de clase mai mari de mine si as vrea sa invat karata, kung fu sau ala taiwandez am uitat cum ii zice...

1 răspuns:
| violetajustme a răspuns:

Daca te deranjeaza cei mari si te simti "grasut" ar trebui sa faci ceva pentru a schimba asta. Daca nu te simti bine in pielea ta, te simti atacat pune-i la locul lor nu trebuie sa stii karate sau mai stiu eu ce. Si tin sa te anunt ca am multi prieteni grasuti si sunt foarte bine priviti in grupul nostru sau in scoala/liceu si acestia nu au fost nevoiti sa invete karate pentru a fi respectati.Mai sunt persoane care te ranesc, dau dovata de inconstienta vazand in asta doar distractie pentru ei, haz de necaz. Se va intoarce roata si se vor simti si ei incoltiti, atunci sper din tot sufletu sa regrete ce ti-au facut