| ganjafarmer1911 a întrebat:

Sall azi am observat ca am o alunita mare pe spate si nu e maronie e de culoare pielii spuneti-mi va rog cum sa scap de ea ca este pe spate si ma cam jeneaza si mi-e frica sa nu se rupa in somn ca am auzit ca nu e bine sa le rupi.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa decat daca te duci la dermatolog si ti-o indeparteaza chirurgical. Daca de-abia ai descoperit-o, inseamna ca e recenta si fiind mare, ar fi bine sa o scoti.

| alexa18 a răspuns:

Buna, aceste alunite se numesc ''alunite de piele''. Nu ai cum sa scapi de ea, daca o rupi poti avea cancer.Ai grija sa nu o rupi si, asta e. Sper ca ti-am putut fi de folos.
Pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dermatolog, alunita se poate indeparta cu ajutorul laserului.

| ToTh EoH a răspuns:

Doar prin operatii poti sa o indepartezi...altfel n-ai cum