| MihaiAndronescu123 a întrebat:

Sall, ce scuza sa gasesc pentru. profa daca nu mi-am facut temele?

Răspuns Câştigător
| justsmk a răspuns:

Nono.Depinde ce profesori ai.niste scuze mai plauzibile decat mi-a fost rau, am uitat caietul :
- nu am putut sa-mi fac tema pentru. ca am avut un deces in familie. - aici profesorii nu iti vor cere detalii, crede-ma. (cea mai buna scuza)
- colega mea de banca mi-a luat din greseala si cartea mea
- am fost la un concurs de. ( un sport) aproape toata ziua si nu am apucat sa-mi fac tema.
- am facut o indigestie urata si m-a deranjat toata ziua

*pont. du-te inainte sa inceapa sa verifice temele, cand intra in clasa si spune-i de ce nu ti-ai facut tema. Asta arata ca iti pasa si ca nu astepti sa nu fii controlat. Bafta! funda?

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Singura scuză că nu ţi-ai făcut temele este doamna lene. Pentru că, orice este posibil dacă VREI.
În fine, ca să nu zici că 'mă bag în seamă aiurea' uite câteva idei:
- ai fost la o înmormântare şi ai venit la 22 (10 seara) acasă;
- nu ai avut pagina cu exerciţiul (exerciţiile);
- nu ai înţeles enunţul, deci n-ai ştiut ce să faci;
- ţi-a fost rău, te-a durut capul şi (dacă vrei să exagerezi) zici c-ai fost la doctor;
- a trebuit să mergi la o rudă să ai grijă de fetiţa de 2 ani că ea a mers la spital să nască al doilea copil;
- nu ţi-ai găsit cartea;
- ţi-ai uitat caietul pe birou/masă.

| Buuff a răspuns:

Spune-i ca ti-a fost rau si ai fost la spital.si pana te-a controlat ( la faza asta te inteleg profesorii cel mai bine. chiar si cel mai rau profesor ...la asta mergewinking sau ti-ai uitat caietu.ti-a fost rau nu ai stiut.ti zugravesti si nut-i gasesti caietu prin cutiile pe care le-ai pus ca sa nu il pierziwinking. ohoho sunt multe. sper sa mearga pupici >big grin

| adrianraspunde20din24 a răspuns (pentru Buuff):

A intarziat trenul mult si nu ai venit la timp acasa,te-ai ratacit si te-au gasit parintii seara,ti-ai fracturat mana si nu ai putut,ai fost plecat la bunici,te-a durut capul, au fost parintii plecati si a trebuit sa ai grija de fratele/sora mai mic/mica, ti-a fost somn fiindca ai petrecut, More, More se inventeaza repede trebuie sa ai imaginatie

| Dariiia a răspuns:

Pai ii spui :
- doamna profesoara a fost ziua lu varamea si am mers la ea, am ajuns tarziu acasa, deci nu am avut timp sa mi le fac
- nu am stiut sa le fac
- am avut musafiri
- nu am stiut ce tema am avut pentru ca nu mi s-a comunicat de catre colegi
- mi-am uitat caietul acasa devil
bafta! big hug

| CocoMexii a răspuns:

Poi inventezi si tu ca ai fost la bunici la tara big grin
sau ca te-a durut capul si ai stat in pat toata seara... la minciuni ne pricepem rolling on the floor

| Denysa2012 a răspuns:

Ii spui ca tia fos sila mare branza