| MihaiRusu88 a întrebat:

Sall Cine poate sa-mi spuna totul despre satanism?

Răspuns Câştigător
| Pisoiul a răspuns:

Satanismul a fost creeat pentru al sfida pe mantuitorul nostru bunul Dumnezeu.Canf un om practica satanismul trebuie sa renunte la religia ortodox/catolic/penticostal.Aceste ritualuri sunt macabre la unele se folosesc chiar oase de animal rareori si de om.De obicei in cimitire deoarece acolo e cel mai bun loc de a sfida puterea domnului. Vrajile au fost create pentru a risipi puterea domnului.Prin satanism se mai pot convoca si spirite menite sa ii atace pe cei care le incalca teritoriul.Nu as vrea sa ajung la ei deoarece nu sunt buni.Mai bine nu alege satanismul si fi de parte Domnului bunul Dumnezeu el iti poate da multe lucruri,fericire,iubire, dragoste, alinare.Imparatul intunericului Satan nu iti poate da nimic.Scrie pe Google:Youtub Scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu.Mai bine l-ai slujii pe Dumnezeu decat pe Satan.Satan nu iti poate oferi nimic in afara de durere,tristete, moarte, si iadul.Pe cand Dumnezeu iti va da:Iubire, Alinare, Frumusete si multe altele pe care i le vei cere chiar tu.La aceste ritualuri vine o calauza care citeste dintr-o carte de vraji Satanista.Tot din aceea carte pot convoca demoni s-au blestema.La aceste ritualuri se folosesc oase de om, animal rar de om.O carte de vraji/satanista.Si un lider care le va citi in timp ce oamenii imbracati in negru vor spune:Traiasca imparatul intunericului Atot-puternicul Satan.El ne va indruma.De asemenea se mai deseneaza o pentagrama cu carioca s-au ce au se poate folosi la pentagrama si sange de animal.Ideea e ca merg in cimitire pentru a le tulbura somnul de veci al mortilor si ai ii scoate pentru al sluji pe Satan inainte de ai putea lua Dumnezeu. Dupa acesta viata cea trupeasca ne vom inalta la cer si acolo vom fi judecati. Cinci lucruri vor fi posibile:
1.Vom ajunge in rai.
2.Vom reinvia.
3.Vom fi aruncati in prapastie (drumul catre iad).
4.Vom avea a doua moarte cand focul din iad ne va devora complet.
5.In iad am platit pentru ce am facut rau, si am ajuns iar la judecata, nu toti oamenii ajung la judecata daca Dumnezeu vrea de poate lasa in iad pe vecie! Ideea e ca in iad platim pentru ce am facut rau(ca o inchisoare). Dumnezeu ne va da pedeapsa cat sa stam in iad.

| Ankhulnb a răspuns (pentru Pisoiul):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

5 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna:)

uite un link care te va ajuta sigur:D
http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism

funda?:X

| mulinobianco a răspuns:

Satanismul modern este o filozofie bazată pe Biblia Satanică și pe Biserica lui Satan, fondată de Anton Szandor LaVey. În această filozofie, Satan devine un simbol pozitiv, arhetip al sinelui și al egoismului. Deși este asociată în cultura populară cu ritualuri ce au în prim plan violența și cruzimea, filozofia Bisericii Satanice are la bază următoarele caracteristici:
Individualismul fundamental, bazat pe conceptul nietzschean că individul este singurul responsabil pentru viața sa și că trebuie să se ridice peste perceputa conformitate a maselor pentru a găsi o cale în viață. În acest sens, satanismul fiind influențat de libertarianism, LaVey declară că „sataniștii sunt născuți nu făcuți... au o boală numită independență". De asemenea, sataniștii se opun religiilor care plasează oamenii într-un raport de subordonare față de zei (creștinismul, islamul, iudaismul etc.).
Denumirea curentului satanist modern pornește de la „Satan", adversarul spiritual al demiurgului din tradiția religioasă iudeo-creștină, nume folosit pentru a simboliza respingerea de către sataniști a principiilor majore ale religiilor iudeo-creștine.
Simbolul Satan – în satanismul modern nu este zeu, ci doar un simbol pentru dumnezeu, care la rândul lui este performat și satisfăcut de satanistul însuși. LaVey propune că toți zeii sunt creații ale credincioșilor și că în acest fel venerația zeilor este prin extensie, venerația creatorului acestor zei (credinciosul). O dogmă a satanismului modern este: „Eu sunt dumnezeul meu". Cel mai important eveniment din calendarul satanic este ziua de naștere a credinciosului, aceasta reprezentând și nașterea dumnezeului său. Un fapt surprinzător despre satanismul modern este că Satan, perceput ca „diavol" în cultura populară, nu este venerat, fiind considerat doar un arhetip literar care este un exemplu de opoziție față de umilință și credință. În filozofia laveyană, cultul „diavolului" este văzut ca fiind doar o inversare a creștinismului și o înțelegere greșită a satanismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......i-moderni/