| Onutssa a întrebat:

Sall, everybody! Vreau si eu niste sugestii de carti interesante pe care nu le poti lasa din mana. As vrea sa nu fie romane politiste deoarece am tot citit acest tip de carti si mama mi. a spus ca ar fi bine sa citesc si alte genuri de romane. Mentionez ca am trecut intr. a opta. Multumesc anticipat. Ofer fundita pentru cel mai rapid raspuns care sa cuprinda si cele mai interesante si mai multe titluri si nume de autori.

Răspuns Câştigător
| maddy_8164 a răspuns:

Buna! Daca iti place sa citesti poti incerca:
"Ciuleandra" de Rebreanu
"Romanul adolescentului miop", de Eliade
"Maitreyi", de Eliade
"Dragostea nu moare", de Maitreyi Devi
"Frankenstain", de Marry Shely
"Enigma Otiliei", de G. Calinescu
"Ciresarii", de C.Chirita [[daca nu ai citit inca]]
Cam astea mi-au placut mie atunci. Spor la treaba!

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eseu despre orbire-saramago.
alchimistul-paulo coelho.
femeia nisipurilor-kobo abe.
crima si pedeapsa-dostoievski.
lumina in amurg-xavier de montepin.
mara-ioan slavici.
domnisoara christina si sarpele-mircea eliade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~Jurnalul unei iubiri [ Nicholas Sparks ]
~O iubire de neuitat [ Nicholas Sparks ]
~Fetita celei de-a sasea luni si celelalte volume[ Moony Witcher ]
~Eragon [ Christopher Paolini ]
~Ochi albastri par negru [ Marguerite Duras ]
~Curajul [ Holly Black ]
~Seria Twilight [ Stephanye Meyer ]
~La rascruce de vanturi [ Emily Bronte ]

Sper ca ti-am fost de ajutor, xoxo. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Stephenie Meyer-Twilight, Twilight New Moon, Twilight Eclipse (preferatele mele, pe care nu le-am putut lasa din mana, citindu-le pana noaptea tarziu)
*Sandra Brown : Texas Sage, Copilul nascut joi, Matase frantuzeasca(sandra e recunoscuta pentru romanele ei de dragoste unice ptin intensitatea cu care au fost create, practic te pune in rolul personajelor)
*Elisabeth Kostova - Colectionarul de istorie (carte foarte buna-un thriller istoric remarcabil, care tine cititorii cu sufletul la gura pana la ultima pagina)
*Elisabeth Gage-Lovitura de maestru (o poveste delicioasa de injustitie si razbunare, cu totul captivanta)