| dendendenis a întrebat:

Sall.In 14 iunie am banchetul si colegii mei vor sa pune numai manele iar eu fiind contra lor nici nu vreau sa aud.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Pai ai putea sa ii rogi sa puna si altceva, sa iti respecte si tie gusturile. Asa e corect.
Alta modalitate de a rezolva situatia ar fi sa vorbesti cu profesoara coordonatoare, respectiv diriginta ta. Sunt convinsa ca, in calitate de om matur nu va fi de acord cu marlania asta de manele la o seara cu banchet

1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Nu cred c-o sa puna numai manele, dar banuiesc [din proprie experienta] ca si cateva sunt suficiente ca sa-ti strice cheful.
Ce sa faci? Sa te prefaci.
De ce sa le dai satisfactie? Prefa-te ca te doare in cot de muzica lor, stai la masa cat sunt manele si vorbeste cu vreun coleg nemanelizat. [sper ca ai si asa ceva]
Bafta! E doar o seara.