| sCHmeTELinG a întrebat:

Sall prieteniihappycine ma auta si pe mine sa scap de problema aceasta asa de mare? PROBLEMA ESTE:sunt o fire foarte timida, cand imi vorbeste un baiat pe care al plac imi bate inima foarte repede ma emotzionez si rosesc toata, la fel mi se intampla daca vorbesc cu cineva "ceva" de care mie imi e rusine sa vb(nu stiu daca ma intelegetzi prea bine ce vreau sa spun), CE POT FACE SA NU MA MAI ROSESC IN Fata SI SA NU MAI FIU TIMIDA?happy DAU FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Pandaaa a răspuns:

In situatia asta ma aflam si eu, tot la fel, cand vorbeam cu o fata ( actuala prietena) ma roseam ca racul. Insa am invatat sa ma folosesc de acest "dezavantaj" si stia ca atunci cand roseam vroiam sa ii spun cevamai special, si asa am ajuns sa fim impreuna.
Ca ssfat iti pot da un singur lucru: incearca sa fii tu insuti, sa te folosesti de acest "dezavantaj". Poate asa, persoana cu care vorbesti isi va da seama ca intre tine si respectivul este ceva mai mult decat o simpla conversatie. Sper ca te-am ajutat, dar la ora asta nu sunt prea fresh ( 06:53 )