| CheetahQueen a întrebat:

SAll TPU! Ajutati-ma va rog. Aproape toate colegele mele de liceu sunt niste pitipoance.Stiu ca suna ciudat dar este adevarat.Mai ales cele de la mine din clasa, adica toate au 15 ani si nici una nu mai e virgina.Au niste poze pe facebook de lesini, adica sunt dezbracatelaughing. Majoritatea corigente, umbla cu cate 3 baieti, se imbraca ca niste parasute.Nu vreau sa ajung ca ele, dar ele imi tot spun hai fii si tu ca noi incearca sa iti traiesti viata scumpo.Si mai rau, una este lezbi si mi-a propus o noapte de dragostecrying.Ce se intampla cu lumea asta.Va rog nu vreau sa fiu ca ele.Eu sunt cuminte si ma imbrac decent, am note bune si sunt virgina si voi nu vreau sa fiu ca ele ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Hi.Sa stii ca in ziua de azi exista multe astfel de "pitipoance", dar nu inseamna ca o sa ajungi ca ele.Lasa-le asa cum sunt, nu te cobori la mintea lor.Tu continua sa inveti, tine-te de scoala si ocupate de viata ta.Nu inseamna ca daca ele sunt asa cum sunt vei fii si tu ca ele.Inteleg ca iti e greu sa te descurci intr-un astfel de mediu, dar gandeste-te putin.Cine va fi cea mai apreciata in fata profesorilor, cine va fi cea mai buna din clasa, cine va fi vazuta cu ochi mai dulci in fata tuturor? Tu sau ele.Bineintele ca tu.Stiu cum este sa ai astfel de persoane in preajma, dar te rog nu te schimba.Ai sa vezi ca vei fii si ca esti cu mult deasupra lor.Nu trebuie sa faci dragoste cu o lezbi si nici cu vreun baiat doar ca sa arati ca esti o fata adevarata.O fata adevarata se descurca singura si mereu iese la suprafata, iar pentru ea conteaza si ce are in cap nu doar formele.Vei reusi.Succeswinking

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Te impotrivesti. Le raspunzi indiferenta, fara sa le jignesti, ca nu cred ca e nevoie, tot ce trebuie sa spui este "nu mersi, lasa-ma asa" si atat.
Stiu ca lumea e rea, proasta etc, si sunt fericit sa mai stiu ca mai sunt si fete ca tine, stii tu, in ziua de azi, rare ori gasesti virgine, si cand le gasesti, nu prea le pretuiesti, asta fac barbatii... suntem prosti, nu ai ce ne face
Tu daca esti cuminte asa trebuie sa si ramai, cum am ramas si eu, trebuia sa-mi aproape toata clasa pentru insultele care mi le aduceau, sunt inalt, musculatura am, deci era ok, dar mi-am pastrat gandul in minte, si am continuat asa cum sunt si acum, nu ma bat decat la nevoie, nu dau in fete, si cand mi se zice ceva, o ijuratura, etc, nu bag in seama.
Fetele cuminti trebuie sa ramana cuminti, doar asa vei fi fericita, pentru ca fetele de la tine din clasa, nu umbla cu baieti, umbla cu animale, pe care le dreseaza usor, ridicand putin fusta, animale care la prima abatere a femeii o loveste, o bate, o injura...
Oricum, tot ce trebuie sa faci este sa le ignori, le refuzi politicos si atat, nu este nevoie sa fii ca ele, fii cum vrei tu sa fiiwinking

| Nimeni1996 a răspuns:

Bună! Sinceră să fiu,m-ai amuzat,dar rău de tot laughingÎmi imaginez cum arată colegele tale,gândindu-mă la ale mele! laughing)
În primul rând,presupun că eşti destul de matură şi ştii clar ce-i bine şi ce-i rău. Orice-am spune noi aici,tu trebuie să realizezi singură că modul în care ele se îmbracă,se comportă,lasă de dorit. Uitându-te la ele,nu cred că-ţi doreşti să fii aşa.Ele nu mai prezintă interes pentru nimeni,sunt luate deja ca ``paraşute``.Te sfătuiesc să-ţi vezi de şcoală,altfel,sunt sigură că vei regreta. Dacă vei ajunge să le faci pe plac,să fii ca şi ele, presupun că eşti o laşă şi nu ai demnitatea care, din păcate, lipseşte tot mai mult.
Să fi cuminte şi în primul rând, cu minte! Numai bine happy

| Blondinutza a răspuns:

Pai gandeste-te ce tiar place.eu una daca as fi in locul tau as ramane asa cum sunt pentru ca din moment ce ai note bune si esti decenta profesorii te vad bine si ai si tu o ''pila'' fata de celelalte si nu trebuie sa iti ''traiesti'' viata ca celelalte pentru ca ele nu-si traiesc viata si si-o vand baietilor.tu poti trai frumos asa cum esti.si daca ele te fac de ras sau vor s-o faca pentru ca nu esti ca ele pur si simplu spune-le toate defectele lor si ale tale si sa le demonstrezi ca tu esti mai ok chiar daca asta inseamna sa le jignesti nu-i nimic pentru ca ele nu pot fi prietene adevarate ci temporare si pot profita de tine.iar daca nu vrei sa iesi din grupul lor pentru ca altfel creezi ca nu vei mai fi bagata in sema creeaza-ti un grup al tau in care sa te simti bine.:*spune-mi ce crezi despre comentariul meubig grin