| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă dieta cu bicarbonat de sodiu funcționează, pentru că am încercat alte diete si programe de exerciții, dar nimic nu a funcționat. Vreau să știu dacă funcționează, pentru că vreau să slăbesc și sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vrei sa slabesti? Ai incercat sa mergi la un nutritionist, sa iti faci niste analize, si mai ales MULT SPORT? Nu de alta, dar e posibil sa ai niste probleme de sanatate care sa te impiedice sa slabesti iar dietele luate de pe net dupa ureche iti pot face chiar foarte mult rau.

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Subscriu și eu la ce s-a spus. Mergi la un nutriționist. Nu-ți strica organismul cu diete găsite pe net. Nu exista o formula miraculoasa ca să slăbești fără efort și fără ambiție. In plus, sângele are un pH puțin alcalin, dacă mănânci carbonat de sodiu îți dai peste cam pH-ul și rosti sa faci alcaloza, care e o boala și dereglează organele. Nu merita. In plus, cine nu te accepta pentru ceea ce ești nu este un prieten adevăratwinking

| oz_1736 a răspuns:

Câtă incredere aveti in,, diete" culese internet. Ce usor sunt unii de convins.