| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, am 13 ani si am 1.52, pot creste in 2 luni 8 cm?, vreau ca pana in martie sa am 1.60 sau măcar 6 cm sa cresc., cum pot sa fac sa cresc 6-8 cm in 2 luni? Mentionez ca la sporturi practic doar fotbalul., niste exercitii, alimentatie, daca se poate

1 răspuns:
| Δna a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=craYP5K6Km0 Exerciţii pentru înălţime, trebuie să alergi mult. Să bei 2kg de apă pe zi. Să ai o alimentaţie foarte sănătoasă. Proteine, lactate. Laptele este cel mai bun pentru a creşte în înălţime. Fă-ţi program de masă. să nu depăşeşti programele. Să dormi minim 8-9 ore pe noaptea, adică să nu treci de orele ăstea de somn. Şi eu sunt scundăă şi le practic pe acestea. sper să funcţioneze. :****