| valika2012 a întrebat:

am nevoie de un status despre tristete, despartire!

Răspuns Câştigător
| alecsasweet a răspuns:

• Toate trec, aşa se spune, dar nimic nu trece fără să lase urme.
• Rămâi cu ea, asta ai ales, merg pe drumul meu, al tău?! Scumpule, e în celalalt sens!
• Certurile ştii, faze, prostii. Sau când ne purtam ca nişte copii. Ce zici... Ai uitat? Vrei să-ţi amintesc. Tot ce contează e că TE IUBESC!

• Sec. Mai sec ca orice vin. E faptul că acum câteva săptămâni ne ţineam de mână. Acum nu ştim cum sa ne ocolim.
• În viaţă fericirea rămâne un film de scurt metraj…

• Dragoste = atracţie trecătoare urmată de tradiţionalul: Du-te dracu’!
• Ştii foarte bine. Clipa-i trecătoare. Se pare că tot ce-i bun nu ţine. Moare!
• Sunt tulburată, toată ziua-s rece ca un vânt. Însă seara mă liniştesc, adormind cu chipul tău în gând.

• Nu sunt perfectă, dar am să aştept să mă accepţi aşa cum sunt, fără remuşcări, fără orgoliu, fără nici un cuvânt!
• Că mi-e dor! Să ieşim odată din acest decor. Să simt iar că pot să zbor cu tine, deasupra tuturor!

• Adânc în sufletul meu ştiam un lucru şi anume câtă putere îţi dădea dragostea să distrugi pe cineva.
• Ştiu ca nu-ţi pasă de mine. Mi-ai demonstrat destul!

• Hai bye, bye. Rămâi cu bine. Vezi că întreabă c*****e de tine.
• Şi îmi pare rău de tot ce s-a întâmplat ştii bine. Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine!
• Ce te face să crezi că el era "The One"? N-ai greşit cu nimic, ia-o ca pe o lecţie. Nu-ţi jura că n-o să mai iubeşti. O să fie altul, poate tu o să-l răneşti!
• Şi dacă el nu o să-mi mai zică "Noapte bună!". Şi dacă nici pe stradă nu o să-mi mai zică "Bună!". Am prietene care mă sună să-mi spună: "Fată, eşti de 1000 de ori mai bună!"

• De azi îţi spun "PA!". Şi nu mai exişti în viaţa mea. Ştiu că dacă te uiţi la mine, nu o să îţi pară deloc bine. Nu m-ai iubit. Ţi-ai dat seama că ai fost un nesimţit!
• Nu te supăra, băiatul meu, nu-i nimic de capul tău. Nu vezi cât ai decăzut. Umbli cu fete care se ***… M-ai lăsat pe mine pentru ea. N-am să te iert în viaţa mea.
• Îmi spuneai că sunt un înger pentru tine… ştii cuvinte cu care tu inima mi-ai frânt, acum ştiu că-n serile senine, uneori şi îngerii mai plâng.
• Te uiţi ca fraierul în trecut. Abia acum îţi dai seama ce-ai pierdut. Când mă vezi că zâmbesc frumos, îţi dai seama că eşti cel mai mare prost!
• Răzbunarea nu-mi aduce satisfacţii. Însă indiferenţa mea ţi-o dăruiesc cu multă dragoste. De ce să plâng atunci când pot să râd?
• M-ai avut… M-ai pierdut… Acum mă vrei… Nu se mai poate… Oricare va fi EA nu va purta amprenta mea.

• Mereu vei căuta la ea ceea ce adorai la mine cândva…
• De ce să plâng? Suflete şi zâmbete pot şi eu să frâng!
• Am încercat să fiu cât mai bună pentru tine. Dar şi-aşa ţie nu ţi-a păsat de mine. Dar nu-i nimic acum s-a terminat, tu ai fost cel care ne-a îndepărtat.
Sper ca te-am ajutat! Dai si funda? :*