| AlexandraHEI a întrebat:

Am o mica intrebare...Cine poate sa imi spuna cand s-a tinut sau cand se va tine evaluarea nationala in matematica si romana? FUNDA:@

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Evaluarea Nationala se tine in fiecare an pentru admiterea la liceu. Eu am dat-o anul trecut. Se tine de obicei in prima saptamana din vacanta de vara ( pentru ce de clasa a VIII-a a doua saptamana, pentru ca ei iau vacanta cu o saptamana mai devreme ca sa invete). Sper ca te-am facut sa intelegi.

| AlexandraHEI explică (pentru Lynna):

Mersi mult, dar eu ma refeream la evaluarea care se da la orice clasa:pentru mate, romana...Ca un fel de canguru...Intelegi?

| Resurrection a răspuns:

Anul asta se tine in iunie pe 23 si 25 sau 27 si 29 din cate imi amintesc.