| loredanalorena a întrebat:

..
am o "mica" problema.cum sa fac sa o conving pe mama sa-mi mai dea voie la unele chestii? P. S. am incercat cu "mama...nu mai's mica acum. FUNDOI!

2 răspunsuri:
| Silvia_6960 a răspuns:

Hello! In primul rand depinde ce varsta ai, chiar si eu care de acum am 18 ani am unele restrictii si asa este si corect. Intraevar nu vom fi niciodata pregatiti in totalitate sa facem anumite lucruri, iar daca mama ta nu te lasa sa le faci considera ori ca esti prea mica si nu este timpul sa le faci, ori ca nu te considera suficient de matura. In orice caz, cred ca ar fi mai bine sa iti asculti parintii. Stii cum e, ei sunt cei care mereu iti vor binele chiar daca uneori noua ni se par cei mai aprigi dusmani. Ironic nu? XD

| alexandra_2113 a răspuns:

Deci da, depinde si de varsta, dar eu am observat si la parintii mei ca daca ii fac sa aiba incredere in mine, pe parcurs imi permit din ce in ce mai multe big grin