| cindycristina a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa imi dea voie sa ma fardez?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca inca nu esti la liceu nu are rost sa te machiezi. oricum pentru inceput roaga sa te lasa sa te machiezi doar la ocazii speciale zile de nastere etc si machiaza-te discret si arata-i mama ce zici sunt ok asa? sa vada ca nu o sa fii vulgara sau exagerata si sa te lase sa mergi asa la ocazii speciale.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Păi trebuie să vorbeşti cu ea şi să-i explici că toate fetele din clasa ta se fardează şi te simţi diferită faţă de ele.
Probabil ai o vârstă fragedă şi mama ta nu vrea să-ţi distrugi tenul de acum.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce varsta ai?
Te ajuta articolul acesta,
http://www.acasatv.ro/......hiezi.html
Te pup!

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te fardezi.Deoarece mama ta nu te lasa cred ca esti inca la o varsta frageda, la care iti poti distruge tenul destul de usor...Si eu am 13 ani si voiam candva sa ma fardez din cauza unor cosuri dar nu m-a lasat mama.Ma cam suparasem pe ea dar m-am mai interesat despre asta pe net si pe langa mi-au mai spus multe fete ca nu merita sa te fardezi ca-ti vor aparea cosuri, puncte negre etc. Mai ales ca nu esti batrana sa ai riduri sau ceva de genul ca sa ai nevoie sa le maschezi...mai bine lasa-ti tenul sa respire.Si in plus nu prea cred ca baietilor le plac fetele machiate happy Parerea mea.

| lanadelsex a răspuns:

Daca ai 12 ani si vrei sa te fardezi, e treaba ta. Dar mama ta stie ce stie...Nu crezi ca esti cam mica? Asteapta si tu pana la 14 cand intri la liceu macar...

| lariistyles69 a răspuns:

Frate,la 12 ani cum ai tu acum, eu nici nu stiam de asa ceva. Traiti-va ma copilaria.Sa te fardezi la 12 ani, i-auzi.happy Incepi si tu dupa 15 ani, dar numai la ocazii speciale si din cand in cand cand iesi cu prietenii, daca vrei.

| sorin001 a răspuns:

Dar citi ani ai

| vare a răspuns:

Pai spune-i ca esti destul de mare pentru asta si ca tu esti singura fata din clasa care nu se magheaza.
per ca te-am ajutat