| dorian11 a întrebat:

SALL TPU -am o problema la scoala :
la ora de sport am fost in vestiare sa ne schimbam un prieten mi-a zis sa-i tin blugii pana se schimba fara sa ma gandesc ca are telefonul in blugi am pus blugii pe usa de la vestiar. telefonul a cazut din blugi intr-o ghiuveta cu apa si s-a stricat
ar trebui sa ii dau banii pe el? ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

El te-a pus sa ii tii blugii, deci si-a asumat riscul. Nu trebuie sa ii platesti nimic, dar pe viitor fi mai atent.

4 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Pai el ti-a cerut sa-i platesti telefonul? Adica daca nu ti-a cerut cereti scuze si poate te iarta.happybig grin Dar daca vrea mai bina sa il platesti happy

| Sἶrenἶa a răspuns:

Prin clasa a 4-a, credthinking I-am dat si eu la una sa-mi tina telefonul` pana ma p*s, si cand am venit, telefonul` nu mai mergea, iar aia a recunoscut dupa nu stiu cat timp ca ea l-a scapat.
Si nu i-am cerut niciun ban.
Da` vezi, intreaba-l cum te poti revansa, ca bani...oh go on.
Zi-i ca asta a fost, na.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

In veceu l-a scapat*. am uitat sa mentionez laughing

| hunterpainting a răspuns:

Ii dai banii