| OanaDD a întrebat:

Buna TPU,

Nu prea mai avem unde sa ne schimbam cand avem sport pentru ca se renovează vestiarul.
Cum credeti ca e mai ok, sa merg in trening si sa raman asa si la ore sau sa iau colanti sub blugi si sa raman in ei la sport apoi sa iau peste blugii?
E naspa ca am sport pe la mijlocul zilei...

Pupici!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum s au gasit sa renoveze, cand făceai scoala online de ce nu au renovat atunci ca nu era nimeni la ore scolile erau goale, oameni proști.Acum referitor la echipament, nu poti merge in trening deoarece dimineata este frig, ai nevoie de blugi de geacă ca sa nu racesti, ei cand va schimbati trebuie sa elibereze vestiarul, sau schimbati va la baie ca aveti toaleta fetelor si a băietilor, ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu aveti si voi o baie la scoala aia?

| NLS a răspuns:

Intelege-te cu colegele de clasa, si faceti toate la fel, indiferent pentru care metoda optați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de incomodă e o ținută sport? Vii în echipament la școală. În casă sau la sală porți colanții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa mergi in trening ca e doar pentru o zi, doua pe saptamana cand aveti sport, nu in toate zilele.
Daca nu te simti confortabil sa porti trening pe strada atunci schimba-te in baia fetelor.

| danieltulcea84 a răspuns:

Trebuie să te înțelegi cu colegii, ca în ziua în care aveți sport să veniți în trening cu toții.Dar dacă tu te simți o.k. să vii în trening nu e nici o problema! Ai poate 2 zile pe săptămână sport, deci vino direct de acasă pregătită pentru sport dacă nu ai unde sa te schimbi( nu există o toaletă separată pentru fete sau ies băieții din clasa, pentru a vă schimba, și închideți ușa cu cheia pana terminați toate cu îmbrăcarea trening sau costumul sportiv. Noi așa făceam prin anii 90, că nu existau vestiare, iar a te schimba în toaletă mai multe fete, e deranjant pentru celelalte colege din clasele vecine pe palier.