| yumee13 a întrebat:

As vrea sa ma tund cam asa http://www.ddcosplay.com/......y-wig.html (sunt fata) chiar daca frizura este de baiat (din anime), chestia este ca acum un an m-am tuns si mie mi se onduleaza parul la varfuri, cum sa il fac sa stea exact asa parul (ca in imagine)? Fundaa

2 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Metode:
1. Place de indreptat parul, eu folosesc una de la Remington si e foarte buna deoarece abia daca se onduleaza la plaoie iar in rest sta foarte drept.
2. Iti faci parul drept permanent, te costa in functie de lungimea parului. Dar cand va mai creste parul, radacinile vor fi naturale, adica ondulate. In plus, iti va arde parul. Te spafuiesc mai intai sa-l faci drept permanent apoi sa-l tunzi.
3. Ceara de par. Pui ceara pe degete si incepi sa dai fiecare suvita in ce directie vrei tu. Un fel de fixativ. Dar pentru a iesi ca in poza, va trebui sa indrepti si putin si placa.

| AllbNegru a răspuns:

Il poti intinde cu placa de par big grin